Oto ile godzin snu badania sugerują, że powinniśmy dążyć do…

Oto ile godzin snu badania sugerują, że powinniśmy dążyć do

Ile godzin dobrego, solidnego snu otrzymujesz średnio na noc? Istnieje prawdopodobieństwo, że regularnie czujesz, że nie masz wystarczająco dużo. Ale ile godzin snu powinniśmy mieć w rzeczywistości? Nowe badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Cambridge i Uniwersytet Fudan w Szanghaju znalazły odpowiedź na to pytanie.

Naukowcy przyjrzeli się nawykom sennym prawie 500 000 dorosłych w wieku od 38 do 73 lat i zasugerowali, że powinniśmy dążyć do siedmiu godzin – przynajmniej od późnych lat 30.

Za każdą godzinę, którą oddaliłeś się od siedmiu godzin, pogorszyło się twoje samopoczucie. Jest bardzo jasne, że procesy, które zachodzą w naszym mózgu podczas snu, są bardzo ważne dla utrzymania naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

National Sleep Foundation zaleca, aby większość dorosłych w wieku od 18 do 64 lat otrzymywała siedem do dziewięciu godzin snu na noc. Mówiąc to, ważne jest, aby zrobić to, co czuje się dobrze dla swojego ciała i umysłu.

Badania wykazały, że zarówno zbyt dużo, jak i zbyt mało odpoczynku było związane z problemami zdrowia psychicznego i „gorszą wydajnością poznawczą”. Więc z pewnością nie jest to ilość nad jakością, w tym przypadku.

Konsekwencja jest również ważna, więc nadrabianie tylko pięciu godzin drzemki jednej nocy przez spanie przez 10 godzin następnej nie jest koniecznie dobrym pomysłem dla twojej wydajności poznawczej.

Nawet jeśli jesteś w łóżku przez osiem godzin, prawdopodobnie śpisz tylko przez około siedem.

Aby uzyskać zdrowe osiem godzin snu, co jest ilością, której potrzebuje wiele osób, musisz być w łóżku przez 8,5 godziny. Standardem w literaturze jest to, że zdrowi śpiochy spędzają ponad 90 procent czasu w łóżku śpiąc, więc jeśli jesteś w łóżku przez osiem godzin, zdrowy śpioch może w rzeczywistości spać tylko przez około 7,2 godziny.