Drapana oraz niedrapana – czymże się różnią rodzaje dresówki?

W ubiegłych latach dresy to jeden z najatrakcyjniejszych wariantów konfekcji . Większości z nas dzianina dresowa – czyli dresówka – pobudza zespolenia nie wyłącznie z praktykowaniem sportu , wszakże zarówno z typowym ubiorem . Fragmenty z wiotkiej dresówki da się dziś wykryć choćby w konfekcjach stylistów spośród obfitych przeglądów mody .

Cóż odróżnia dresówkę ?

Toż prawdziwy natłok motywacji wśród artystów haute couture również blogujących fachmanów od mody – tkanina dresowa jest niekosztowna , prosta w produkcji i tworzy opcję uzyskania ogromnej liczby wzorów i barw . Dobrze się ją nosi , bowiem jest całkiem przytulna i stuprocentowo przepuszczalna dla powietrza . Sprawdza się jako odzież zarówno dla małoletnich , jak i ich rodziców . Gdy idzie o skład , zazwyczaj dzianina dresowa zawiera włókna bawełniane i domieszkę elementów syntetycznych . Wśród jej właściwości wyróżniają się sprężystość i dobra przepuszczalność . Przez to strój z takiego surowca może okazać się niezastąpiona w chłodniejsze i cieplejsze miesiące . Występuje w różnych wersjach grubości . Dzianinę tę można podzielić na typy : dzianinę dresową drapaną i niedrapaną, czyli pętelkową . Inne kategorie , pasujące do dresówki, to typ splotu , gramatura i dokładny skład . Dzianina pętelkowa najczęściej zawiera dodatek elastanu lub lycry . Ta druga ma w zawartości poliester, któremu zawdzięcza odpowiednią rozkurczliwość – dobre dresy nie mogą być rozciągnięte po bardzo krótkim czasie .

Dzianina dresowa drapana

Dresówka drapana jest gruba, elastyczna i posiada dużą gramaturę . Po lewej stronie posiada delikatny i charakterystyczny mechaty włos . Wytwarza się z niej cieplejsze bluzy , dresy , nakrycia głowy , szaliki oraz podszewki . Składniki tej dzianiny to głównie bawełna z domieszką poliestru lub elastanu . Może obyć się również bez domieszek włókien syntetycznych .

Dresówka pętelkowa

Inaczej niż w poprzednim wypadku po lewej stronie tej dzianiny możemy zobaczyć niewielkie pętelki. Dresówka pętelkowa powinna być sympatyczna w dotyku , wytrzymała – pasuje do rozmaitych rodzajów ubrań . Wykonuje się z niej rozmaite części garderoby – spódnice, czapki, sukienki, szale, tuniki, bluzy, spodnie i , odzież dla niemowląt oraz dzieci. Da się ją kupić w opcji sprężystej , czyli z elastanem – oraz bez zawartości elastanu . Bez wsparcia syntetyków dresówka pętelkowa jest sztywna i nie rozciąga się . Jedynie od od zestawu komponentów i gramatury uzależniony jest przekrój i poziom sztywności dzianiny pętelkowej.