Czego nie robić w trakcie rozwodu?

Czy zawsze jesteśmy dobrze przygotowani do rozwodu? Okazuje się, że dużo osób popełnia w zasadzie podstawowe błędy. Nie wykorzystuje się dowodów na winę współmałżonka. Zakłada się także, że w czasie procesu druga strona będzie przyjacielem. Najogólniej mówiąc, mamy zbyt wysokie oczekiwania.

Dlaczego warto podejść racjonalnie do sprawy rozwodowej?

Ważną kwestią w takich okolicznościach zawsze będzie bardzo racjonalne i analityczne podejście. Musimy więc bardzo szczegółowo przeanalizować naszą sytuację, a do tego może się przydać jakiś wykwalifikowany prawnik. Warto sobie uzmysłowić także, że zawsze bez względu na okoliczności będzie to w pewnym zakresie dla nas duży problem emocjonalny i psychiczny. Przyda się porada ze strony psychologa, który może nam uzmysłowić na przykład wiele rzeczy z obszaru relacji z małżonkiem.

Druga strona nigdy nie jest naszym przyjacielem?

Idealistyczne myślenie o pozytywnym zakończeniu całego postępowania na pewno może się przydać. Nigdy nie za dużo optymizmu. Musimy jednak z drugiej strony mieć na uwadze to, aby nie mieć zbyt dużych oczekiwań, jeżeli chodzi o drugą stronę. Na pewno nie powinniśmy zakładać, że małżonek lub małżonka to będzie nasz przyjaciel lub przyjaciółka podczas procesu. Niejednokrotnie druga strona chce wykorzystać i to bezpardonowo zaufanie, a to może rzeczywiście dużo kosztować. Pamiętajmy, że w takich okolicznościach w grę będą wchodziły bardzo duże emocje i momentalnie wyzwolona może być agresja. Dlatego jeśli szukasz adwokata rozwodowego sprawdź kancelarie https://adwokatwieckowska.pl/specjalizacje/rozwody . Wcześniejsze konsultacje mogą nas bardzo dobrze przygotować.

Nie zawsze to, co chcę uzyskać po rozwodzie będzie nam dane

Gdy już decydujemy się na rozwód, to niejednokrotnie jesteśmy bardzo zaangażowani emocjonalnie w kontekście powodzenia całej sprawy. Wydaje nam się, że od razu rozpoczniemy nowe życie, które będzie lepsze, a dodatkowo jeszcze dużo zyskamy po zakończeniu postępowania sądowego. Na pewno błędem jest oczekiwanie, że sąd przyzna nam wszystko to, czego chcemy. Trzeba mieć świadomość tego, że w procesie są 2 strony, a sędzia będzie bezstronny. Z reguły nigdy skutki postępowania nie będą się pokrywały w 100 procentach z oczekiwaniami. Chodzi tu o kwestie finansowe, kontakty z dziećmi i podział majątku.

Prawnik powinien wiedzieć o wszystkim

Musimy też zawsze pamiętać, że strona przeciwna wykorzysta wszystko, i jeżeli jest w posiadaniu jakichś informacji. Absolutnie więc nie możemy zaskoczyć adwokata nagle takimi faktami. Należy ujawnić wszystko wcześniej, aby wypracować jakąś dobrą linię obrony.