Łóżeczko dla niemowlaka – jakie cechy powinno mieć?

Łóżeczko dla niemowlaka - jakie cechy powinno mieć?

Na pierwszy rzut oka łóżeczka dziecięce będą wyglądać podobnie. Gdy jednak przyjrzymy im się dokładniej, mogą się różnić. Rodzice muszą zwracać uwagę na pewne charakterystyczne cechy, które będą gwarantowały bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Znaczenie będzie mieć także estetyka i ładny wygląd.

Dlaczego łóżeczka dla niemowląt powinniśmy wybierać długo? 

Mamy dostęp do bardzo dużej ilości produktów. Producenci robią, co mogą, aby tylko zainteresować rodziców swoimi łóżeczkami. Jest to zresztą bardzo dobra wiadomość dla wszystkich rodziców i opiekunów, ponieważ będziemy mogli znaleźć produkty dokładnie takie, jakie preferujemy i jakich potrzebujemy. Z drugiej strony mogą się pojawiać to pewne trudności. W natłoku informacyjnego przekazu i bardzo zróżnicowanych opisów takich łóżeczek w efekcie wielu rodziców decyduje się na produkty pierwsze z brzegu, zwracając uwagę tylko na wygląd. Jest to jednak poważny błąd. Pamiętajmy, że łóżeczko dla niemowlaka ma mu służyć przez wiele miesięcy. Dlatego powinny być wybierane skrupulatnie, aby posiadały wszystkie najważniejsze cechy. Kluczowe zagadnienia, jakie powinny być weryfikowane to praktyczność, bezpieczeństwo i wygoda.

Łóżeczka dziecięce z szufladą, czy bez?

Preferencje konsumentów niejednokrotnie uzależnione od trendów lansowanych przez producentów, mogą być bardzo różne. Dostępne mamy przecież na przykład tradycyjne kołyski, które wracają do łask w wielkim stylu. Jest cała masa najróżniejszych projektów dostępnych na przykład w Internecie, choć z drugiej strony można też znaleźć łóżeczko dziecięce z szufladą. To może być całkiem dobry zakup. Jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ w szufladzie można zmieścić zabawki, ale także kołdrę lub kocyk. Można też spotkać sypialnie dziecięce, gdzie jest zarówno łóżeczko, ale także kołyska. Kołyska doskonale się sprawdza, jeżeli dziecko musi być uspokajane każdej nocy. Są maluchy, które często będą płakać i wtedy kołyska będzie opcją bardzo rekomendowaną.

Ochraniacz do łóżeczka będzie zapobiegać uderzeniom

Dzieci jak wiadomo, mogą być bardziej lub mniej ruchliwe. Są maluchy, które będą nieustannie się wiercić i wtedy też mogą być narażone siłą rzeczy na uderzenia. W takiej sytuacji doskonale będą się sprawdzały ochraniacze, które chronią bardzo skutecznie. Występują one w wielu różnych wariantach kolorystycznych i wykonane mogą być z różnych materiałów. Dzięki temu można je dopasować idealnie do koloru łóżeczka. Jeżeli będziemy mieli z tym problem, zawsze też można się zdać na opinię kogoś znajomego albo po prostu doradcy klienta, który sprzedaje i dopasuje ochraniacz do łóżeczka.

Czy łóżeczko dziecięce musi mieć regulowaną wysokość?

Nie możemy też zapominać o regulacji wysokości. W taką funkcjonalność powinno być wyposażone każde łóżeczko. Czasami wybierając ochraniacz do łóżeczka albo pościel zapominamy o tym, że taka regulacja jest istotna. Najlepiej, aby była dostępna regulacja trzystopniowa. Najwyższy poziom, jak wiadomo, będziemy wykorzystywać wtedy, gdy dziecko większość czasu będzie spędzać, leżąc, ponieważ jeszcze nie potrafi siedzieć. Poza tym dostępne są także modele takich łóżeczek, które potem gdy dziecko już podrośnie, można przemienić w mały tapczan.

Łóżeczko powinno mieć ładny kolor

Kwestią nie do przecenienia będzie na pewno estetyka. Pamiętajmy o tym, że maluch w początkowym okresie życia przede wszystkim będzie chłonąć świat dotykiem i słuchem, ale głównie wzrokiem. To, co otacza takie dziecko, powinno być pozytywne, a więc jednocześnie bardzo ładne. Kolor łóżeczka to mogą być barwy ciepłe, ale niezbyt jaskrawe i nieagresywne.