Jakie błędy popełniają zarządzający projektami managerowie?

Tylko ktoś, kto nie podejmuje żadnych czynności, nie myli się. Jeżeli twierdzimy inaczej, pozostajemy ślepi i głusi na fakty. Pomyłki zdarzają się liderom na każdym szczeblu. Czy w grupie najbardziej zagrożonej tą przypadłością są fachowcy od zarządzania? Czy szkolenia dla managerów potrafią odwrócić niekorzystne tendencje?

Przede wszystkim – komunikacja

Nie tylko w pracy niezastąpiona jest dobra komunikacja, ale w wewnątrz przedsiębiorstwa jej brak bywa powodem niedostatecznych osiągnięć. Pośród zazwyczaj popełnianych błędów zarządzających jest brak zdolności do porozumiewania się z zespołem, ale też z innymi działami. Skutkiem są niesprawdzone wieści, nieściśle przekazywane wskazówki lub ich kompletny brak, a także to, że często różne grupy pracują nad tym samym zadaniem, nie mając o tym pojęcia. Polepszenie komunikacji w zespole mogłoby nastąpić dzięki skorzystaniu z szkolenia dla managerów. To dobra możliwość, by uporać się z niewłaściwą sferą komunikacji, także w życiu poza pracą.

Manager jak faraon

Spora część managerów, nawet tych sterujących niewielkimi grupami pracowników, ma się za nieomylnych. Stawia tylko na własne rozwiązania i zachowuje się, jakby nie wiedział, że działa demotywująco, poza tym zabija w podwładnych kreatywność. Każdy pomysł, który nie wyszedł spod rąk managera, będzie uchodzić za fakt niewart uwagi. Czy można w ten sposób zorganizować dobrze pracującą grupę zadaniową? W tej kwestii także mogą przyjść z pomocą szkolenia dla managerów, które przynoszą okazję do zrozumienia, jak pracować zespołowo, wcale nie tracąc na swoim autorytecie.

Kolejne posiedzenie, ale o czym?

Niełatwą umiejętnością okazuje się prowadzenie interesujących i produktywnych spotkań. To wykroczenie także często zdarza się nawet doświadczonym managerom. Bieganie po tematach, rozwlekanie detali, miałkie uwagi generują poważny chaos i utratę uwagi obecnych. Kierujący zespołami powinien skorzystać ze szkolenia dla managerów, aby przyswoić niełatwą umiejętność kierowania zebraniem.

Nie uda się kierować bez systemu motywacyjnego

Podwładni, którzy mają motywację i są właściwie wynagradzani, są wydajni i bardziej pomysłowi. Niestety firmy często nie dopasowują nagród i bonusów dodatkowych do preferencji swoich pracowników. To kończy się zgoła odmiennym efektem.

Kłopoty z nowymi modami w zarządzaniu

Zarządzanie, jak wszystko na tym świecie, podlega różnym przemijającym modom. Przedsiębiorstwa, które przyjmują modne formy zarządzania, odrzucają efektywną pracę. Managerowie nie pamiętają, że podstawa to zbilansowane środki i wymagania, a nie gonitwa za modą. Wszystkie powyższe pomyłki łączy to, że można je popełniać w mniejszym natężeniu. Szkolenia dla managerów dobrane do potrzeb firm pozwalają się z nimi rozprawić, zapalić zespół do współpracy i w takiej atmosferze osiągać zyski.